Харківська обласна організація
Національної спілки журналістів УКРАЇНИ

Заснована в 1959 році. Найбільша громадська організація Харківщини
Зв'язок через Viber
Close
Секретаріат
ХОО НСЖУ
Viber
ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС МАСОВИХ ЗАВОРУШЕНЬ
Під час масових заворушень

1. Залишайтеся спокійними та зосередженими, коли ситуація починає загострюватися. Реагуйте на небезпеку чи ознаки небезпеки.

2. Будьте готові у будь-який момент утекти від диму, вогню, поліції та предметів, які кидають. Коли ви будете все це робити – потрібно пригинати голову донизу.

3. Сльозогінний газ. Якщо є ймовірність, що буде застосовуватися сльозогінний газ – станьте проти вітру. Якщо ви постраждали від сльозогінного газу та тікаєте від поліції, то це треба робити якомога швидше, і при цьому намагатися часто не дихати. Після того, як доберетеся до безпечного місця – промийте очі водою (для цього треба з собою мати пляшку води). При цьому можуть бути больові відчуття, але краще промити очі, аніж не робити цього. Людям, які хворі на астму, мають захворювання дихальних шляхів чи інфекційні хвороби, вагітні жінки, особи, які мають хронічні захворювання чи слабкий імунітет, епілепсію, інфекційні захворювання очей, хто носить контактні лінзи – мають уникати місць, де може застосовуватися сльозогінний газ.

4. Якщо ви носите контактні лінзи і при цьому подразнююча речовина потрапить під лінзи, то це може призвести до значного подразнення чи ушкодження. Краще у таких ситуаціях носити окуляри.

5. Гумові кулі. Їх поліція використовує найчастіше. Якщо ви не можете втекти чи сховатися, то поверніться до поліції спиною, опустіться на коліна, нахиліть голову та захищайте обличчя. Рюкзак може бути додатковим захистом при цьому. Якщо ви турбуєтеся про спину, то можете одягати мотоциклетний захист, якщо це не заважає вільно пересуватися та бігати.

6. Водомети. Їх появу легко відслідкувати, але може статися, що ви потрапите під їхню дію. Якщо це сталося – поверніться спиною, присядьте, заплющіть очі та складіть руки перед вашим носом і ротом «хатинкою», щоб мати можливість дихати. Знайте, що струмінь води може вас просто змести.

7. Працюйте у команді та тримайте в голові карту шляхів евакуації, якщо ситуація стане критичною.

8. Після того, як повернетеся у редакцію – проаналізуйте з колегами ситуацію, щоб винести з неї корисні уроки.
Перевірте, чи Ви є в реєстрі журналістів ХОО НСЖУ.
Made on
Tilda