Харківська обласна організація
Національної спілки журналістів УКРАЇНИ

Заснована в 1959 році. Найбільша громадська організація Харківщини
Зв'язок через Viber
Close
Секретаріат
ХОО НСЖУ
Viber
Будь-яка атака на журналістів у демократичному суспільстві розглядається як атака на Конституцію
Членами НСЖУ можуть бути громадяни України та інших країн, які досягли 18 років та визнають статут НСЖУ, кодекс професійної журналістської етики, професійно займаються журналістикою не меншь одного року, працюють на штатній або позаштатній основі у редакціях газет та журналів, телебачення та радіомовлення, інтернет-виданнях та інформаційних агентствах, у видавництвах та прес-службах (у тому числі фотокореспонденти і художники засобів масової інформації) або є вільними журналістами; є викладачами навчальних закладів та установ, що готують журналістські кадри; творчі працівники журналістських організацій, напрацювання яких заслуговує на увагу.
Під час вступу до НСЖУ претендент подає заяву, свої творчі матеріали та рекомендації двох членів спілки журналістів.
Члени НСЖУ сплачують вступний і щорічний членські внески у розмірі, що визначає правління регіональних організацій НСЖУ, а також щорічний внесок до Міжнародної Федерації журналістів у розмірі, що визначає правління НСЖУ.
Студенти навчальних закладів – члени НСЖУ – сплачують щорічний внесок у половинному розмірі, крім внеску до Міжнародної Федерації журналістів.
Членство в НСЖУ може бути припинено за поданою заявою про вихід та у випадку виключення з членів НСЖУ за порушення вимог цього Статуту, Кодексу професійної журналістської етики або за несплату членських внесків без поважних причин протягом двох років.


Членський квиток, значок, міжнародна прес-карта.
Для членів НСЖУ встановлюється єдиний членський квиток і значок, зразки яких затверджує секретаріат НСЖУ.
Порядок прийому до спілки журналістів онлайн
Порядок здійснюється на підставі положень статуту та рішення правління ХО НСЖУ.

Претендент подає заяву
В електронному вигляді чи особисто.
Окремо додаються творчі матеріали. Для вільних журналістів творчі матеріали – це посилання на канал чи сторінку в соціальних мережах, в якій ведеться журналістська діяльність не менше року.
Заява в електронному вигляді за посиланям:
https://nsju.org.ua/anketavstup

1
Рекомендації
До заяви додаються рекомендації двох членів спілки журналістів (на папері чи в електронному вигляді). Якщо у Вас немає рекомендації, то після ознайомлення членами спілки НСЖУ з творчими матеріалами приймається рішення про надання рекомендацій.
Звязок буде підтиримуватися з вами через Viber
+380737610482
2
Термін розгляду заяви
Протягом 5 робочих днів Ваша заявка оброблюється, якщо виникають якісь питання, то секретаріат зв'язується з вами для уточнення даних тощо.
3
Прийом до спілки
Здійснюється рішенням правління ХО НСЖУ або комісією правління. Для цього треба особисто чи дистанційно, чи через систему відеозв'язку представити свої творчі матеріали, розповісти про свою журналістську діяльність.
При дистанційному прийомі сплачується збір. Якщо ви будете присутні особисто на засіданні правління, то збір не сплачується.
При дистанційному прийомі Вам в Viber будє надана інформація стосовно дати та часу засідання. В зазаначений час прийде посилання на онлайн співбесіду.

4
Члени НСЖУ сплачують
вступні та щорічні членські внески у розмірі:
• вступний внесок один раз - 500 грн;
посилання прийде на Viber, чи сплатити можно на сторінці https://nsju.org.ua/splata
• Друк фотокартки на анкети, та посвідчення -100 грн. сплатити можно на сторінці https://nsju.org.ua/splata
• членський внесок за рік - 200 грн.
сплатити можно тут:
https://nsju.org.ua/splata
5
Міжнародна прес-карта
Сплачується за бажанням та дає право за кордоном безкоштовно відвідувати музеї, виставки, у деяких випадках безкоштовного проїзду під час журналістських заходів. Подробиці тут
6
Запитання та відповіді
Пропонуємо ознайомитися з відповідями
на найбільш поширені запитання,
які надходять до нас.
Якщо я не з Харкова, чи можу я отримати посвідчення журналіста Національної спілки України?
Згідно з установою, членами спілки можуть бути громадяни України та інших країн, які визнають Статут НСЖУ, Кодекс професійної журналістської етики, професійно займаються журналістикою не менше одного року. Ми, Харківське відділення НСЖУ, маємо право прийняти вас до Національної спілки журналістів України, якщо ви звернетесь до нас із заявою. Ваше місцезнаходження (постійне проживання) не має значення. У нас багато спілчан, які живуть у Канаді та США. Головне, що нас об'єднує, – це журналістика.
Я веду блог у мережі інтернет, чи можу я отримати статус професійного журналіста?
Можете. Якщо ви дійсно займаєтесь журналістикою, визнаєте Статут та Кодекс журналістської етики. Подавайте заяву і члени правління її розглянуть.
Чи треба мені особисто спілкуватися з правлінням під час прийняття в журналісти? І якою мовою?
Обов'язкове особисте спілкування. Або на засіданні правління очно, або на відеозв'язку з комісією правління дистанційно. Щоб стати журналістом, Вам треба особисто представляти свої творчі матеріали, розповідати про свою журналістську діяльність, автобіографію. Мова не має значення. Члени правління вільно володіють українською, російською та англійською мовами. Після рішення посвідчення можуть бути відправлені кур'єрською поштою в будь-яке місто.
Із 2017 року я веду сторінку в Instagram, на якій постійно роблю пости з фото, опис та storis. Часто подорожую. Чи можу я стати журналістом?
У мережі Instagram основу публікації складає фото, якщо у Вашому блозі фотографії зроблені Вами, а опис деталізує чи повчає аудиторію, то сміливо подавайте заявку. Ми її розглянемо і задовольнимо.

Як отримати посвідчення журналіста, якщо я планую пройти співбесіду по відеозв'язку?
Посвідчення разом зі значком НСЖУ висилається Вам поштою.
Зареєструватися та подати заявку на членство в Національній спілці журналістів України.
Made on
Tilda